חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : לימודים והשכלה ימית
 

איך לומדים להשיט סירה או יאכטה ?

 

מאת: אברי אביב

 רשיון משיט דרוש להשטת כל סוגי כלי שיט בישראל, פרט לסירת מפרש עד 7 מטר ללא מנוע או סירת מנוע עם מנוע עד 6 כ"ס. קיימים קורסים שונים להשטת כל סוגי כלי השיט וניתן ללמוד במספר בתי ספר לשיט. את רשימת בתי הספר ניתן לראות במדור "מועדון" שכולל את כל בתי הספר לשיט בישראל.

הבחינות נערכות ע"י משרד התחבורה / מינהל הספנות ובתי הספר מגישים את התלמידים לבחינות לאחר הקורסים. נתוני הקבלה לקורסים ותנאי הרישוי: סירת מנוע (כלי שיט עד 7 מטר, עם מנוע חיצוני או פנימי מ- 6 ועד 150 כ"ס). - גילו של המועמד לבחינת ההסמכה 17 שנים לפחות. - דרושה תעודה רפואית המעידה על מצב בריאותי תקין ויכולת אבחנת צבעים. הקורס כולל לימוד עיוני ומעשי כ - 10 שעות לימוד המחיר כ - 1.800 עד 2.500 ש"ח לפי תנאי בתי הספר לשיט השונים. יאכטה (כלי שיט באורך 7 עד 24 מטר מונע ע"י מפרשים או מנוע) - גילו של המועמד לבחינת ההסמכה 19 שנים לפחות.

- דרושה תעדה רפואית כנ"ל ובנוסף אישור על קורס עזרה ראשונה. הקורס כולל לימוד עיוני ומעשי בסביבות 150 עד 200 שעות. המחיר כ - 8.000 עד 10.000 ש"ח, לפי תנאי בתי הספר לשיט השונים. ההסמכה הראשונית הניתנת היא לשיוט חופים. לצורך רישוי למשיט בינלאומי דרוש אישור "זמן ים" רשמי (הפלגה לחו"ל).

 

 

עוד מאמרים בנושא: לימודים והשכלה ימית

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר