חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : מצבי חרום והצלה
 

גוברת סכנת פירטים לחופי סומליה גם אוניות ישראליות מעורבות!

 

יאכטה מפרשים צרפתית בשם Tanit באורך 42 רגל הותקפה לאחרונה כאשר על סיפונה 4 מבוגרעם וילד שנילקחו כבני ערובה. מטרת הפירטים, לדרוש כופר כספי ממשלת צרפת. בתגובה נישלחו חילי קומנדו צרפתיים לאזור. בנסיון ההצלה של בני הערובה נהרג אחד מאנשי היאכטה, שלושה מבוגרים והילד ניצלו 2 פירטים נהרגו ושלושה נילקחו בשבי. זהו מקרה החטיפה השלשי בתקופה האחרונה ולאחר סידרה ארוכה של חטיפת יאכטות בשנים האחרונות.

גם אוניות גדולות לא חסינות בפני התנקלות הפירטים הסומלים.
חמושים מסומליה פעולים כבר תקופה ארוכה מול חופי סומליה ומנסים לחטוף מיכליות וספינות. החמושים דורשים מחברות הספנות תשלומי כופר גבוהים תמורת שחרור כלי השייט והצוות. גורמי ימאות דיווחו כי לפחות ארבעה כלי שיט, בהם ספינה בבעלות בריטית ויאכטה צרפתית, נחטפו לאחרונה על ידי פיראטים מול חופי סומליה.

מיקרה נוסף בימים אלו. אונית סוחר של ארה"ב Maersak Alabama הותקפה כאשר על סיפונה 20 אנשי צוות שהיצלחו להדוף את הפירטים, רק הקפטן נילקח כבן ערובה. על פי הדיווחים, הפיראטים עלו על האוניה שהובילה מכולות בתחומי האוקיינוס ההודי, כ-400 מייל מחופי סומליה. הספינה הייתה בדרכה מנמל בעומן לנמל במומבסה שבקניה. בינתיים נודע שארה"ב שולחת משחתת ומספר אוניות מלחמה לאיזור. חילי הקומנדו האמריקאים שיחררו את הקפטן, הפירטים נהרגו אחד נילקח בשבי.

גם אוניות ישראליות מעורבות בהתקלות עם הפירטים...
לאחרונה דיווחה חברת צים כי פיראטים סומלים היתקיפו את אוניית החברה "אפריקה סטאר" שהפליגה במרחק של כ-400 מייל מזרחית לחופי סומליה. התקרית החלה כאשר נורתה אש מנשק קל על ידי הפיראטים, שהיו על שתי סירות מנוע מהירות. הסירות, נצמדו לירכתי אוניית צים ומספר פיראטים ניסו לטפס עליה במטרה להשתלט על האוניה. הפיראטים כשלו מאחר שירכתי האוניה היו מוקפים בגדר תיל.

 

עוד מאמרים בנושא: מצבי חרום והצלה

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר