חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : שיט, ניווט ואתרים מעניינים
 

שייט תעלות נהרות באירופה - הנאה לכל המשפחה

 

 

שיט תעלות משפחתי - חוויה לגדולים וקטנים

מאות משפחות מישראל יוצאת מדי שנה לשיט חוויתי ביאכטות פרטיות לשיט על נהרות ותעלות אירופה. מי בזוגות ומי עם כל המשפחה. חשוב לדעת! בשיט על נהרות לא נידרש רישיון משיט להפעלת הסירה, מקבלים הדרכה בבסיס הסירות וכל אחד לומד להשיט ולנווט את הסירה ונהיה "קפטן" תוך זמן קצר.

קודם קצת הסברה לגדולים.
השיט בסירות על הנהרות באירופה מתאים למשפחות וילדים מכל הגילים. השיט עצמו אינו מסוכן. בתעלות ונהרות אין גלים ואין טלטולים ואין כל אפשרות להרגשות לא נוחות כמו "מחלת ים" . השיט אפשרי על הנהרות והתעלות ברוב ארצות אירופה המערבית: בצרפת, בלגיה, הולנד, אירלנד,אטליה, אנגליה, גרמניה. כל ארץ והאטרקציות המיוחדות לה: גני שעשועים, פארקים, מוזיאונים, כפרים ציוריים, שווקים ססגוניים, טירות עתיקות ועוד. ניתן לבקר בכל המקומות בטיול רגלי או באופניים. אפשר לעסוק בדייג, משחקי כדור בסביבת הסירה ובפעילויות ספורטיבית.

כיצד גורמים לילדים ליהנות במהלך השיט?
ראשית, יש להכין אותם לשיט. להראות להם את תמונת הסירות ואיך נראה הפנים (כמו בית קטן) יש לספר היכן שטים, לספר מהן הדברים המיוחדים שניתן לראות. לא לספר רק על השיט וההפלגה עצמה אלא גם על החוויות הגלומות בהגעה למקומות מעניינים, איפה ניתן לטייל ומה ניתן לראות. בזמן השייט יש  לדאוג לתעסוקה ולשתף את הילדים בתפעול הסירה, נהיגה, ניווט, הסבר והשתתפות בתפעול הלוקים (ברכות מעבר גובה) קשירה לחוף וכו'. 
את יום השייט צריך לגוון על ידי עצירה במקומות המעניינים ולחלק את היום בחלקו לשייט והעסוקים בסירה ובחלקו לטיולים בסיבה. לשעות הערב, כדאי לקחת את המשחקים שהילדים אוהבים, אפשר גם קלטות וידיאו עם הסרטים שאוהבים. בחלק מהסירות יש טלוויזיות, במידה ואין אפשר לקחת מחשב נייד לצפיה בסרטי וידאו. בכל הסירות יש מערכות מוזיקה ורדיו.

השיט בסירה - אין כמוהו לגיבוש משפחתי
האטרקציה הגדולה ביותר היא השיט בסירה עצמה: ניווט, נהיגה, קשירת הסירה בחוף, מעבר בלוקים/סכרים (בריכות מעבר שבהם הסירה עולה או יורדת) גשרים מתרוממים ועוד... הסירה היא למעשה שעשוע ועיסוק יותר טוב לילדים מ- "דיסני לנד"... וחשוב מכל! כולם עוזרים ומשתתפים, אין כמו ההפלגה הסירה לגיבוש משפחתי, פיתוח אחריות ועזרה הדדית. זהו "זמן האיכות" המשפחתי הטוב ביותר שאפשר לחשוב עליו.

השייט והטיולים בסביבת הסירה
כאמור, בכל איזורי השייט תימצאו מקומות מעניינים לטיולים וביקורים, אפשר באופניים או רגלי. באתר השייט שלנו:
www.medyacht.co.il ניתן לקבל מידע כללי על האתרים והמקומות לביקור, נישמח לייעץ ולהדריך בנושא זה.
לאחר בחירת ארץ ואיזור השייט וביצוע ההזמנה, נספק מפות מפורטות של איזור השייט,  חומר הדרכה והצעות למסלולי שייט, אתרים לביקור וטיולים. ניתן לקבל הדרכה אישית במשרדינו. יש  לקבוע פגישה ולתאם מועדן למפרע.
בנוסף: חומר רב ניתן למצוא באינטרנט. כל מה שצריך זה להקיש ב- Google את הארץ ואיזור השייט שבו מעוניינים לשייט ותקבלו מידע רב על האתרים שכדאי לראות באותו איזור.  כמובן חומר תיירות נרחב לגבי כל ארץ נימצא בספרות ה- .Michelin כדאי וחשוב להשקיע את הזמן בלימוד על ארץ הביקור.

תנאי המגורים והמחיה בסירה
תנאי  המגורים כמו "בית קטן" שיש בו הכל: תאי שינה זוגיים או לבודדים, עם מקלחת ובית שימוש צמודים לכל חדר, מטבחון מאובזר באופן מושלם עם כל הדרוש: תנור בישול, מקרר, כלי אוכל כלי בישול, כלי הגשה, רדיו ומערכת מוסיקה לדיסקים, וכמובן סלון- פינת אוכל לארוחות משותפות ובנוסף, מרפסת עליונה כולל היגוי עליון, שם כולם יכולים להתרווח בזמן השייט וליהנות מהנוף החולף. בכל הסירות יש מערכת חימום ובחלקן גם מיזוג אויר. החשמל מסופק ע"י מנוע הסירה. במשך השייט בשעות היום ניטענים המצברים שמספקים את החשמל בשעות הלילה. מערכת החשמל בסירה של 12 וולט (כמו מכונית). קיימת בסירה מערכת המרה (שנאי) שמספק חשמל 220 וולט (כמו בבית), לטעינת הסוללות של טלפון סולולרי, מצלמת וידיאו, מחשב נייד. לא ניתן להפעיל בסירה מכשירים ביתיים בעלי צריכת חשמל גדולה, כגון מגהץ, מייבש שיער ביתי וכו'. יש בסירה מייבש שיער מיוחד של הסירה.  
את צילומי הסירה, תוכנית הפנים והנתונים הטכניים ניתן לראות באתר השייט שלנו:
www.medyacht.co.il
או בקטלוג האינטרנטי:
http://leboat.s3.amazonaws.com/ebrochures/2012_LB_EU/index.html

התארגנות בסירה, מזון ותנאי כלכלה
הגענו לסירה, ראשית ניגשים למשרד הקבלה להרשמה וסידורי קבלת הסירה. הפקיד ינחה אותנו לסירה שלנו ויעזור בהעמסת הציוד, תיקים, מזודות. לאחר העליה לסירה, תיערך הדרכה ע"י מדריך של חברת הסירות שידריך ויתרגל: נהיגה, ניווט, בטיחות בשיט, שימוש בציוד הסירה, וכו'. לאחר ההדרכה והתארגנות בתאים, כדאי לערוך פגישת צוות וחלוקת תפקידים, נא לזכור שהסירה תשמש לכם בית במשך כמה ימים, והיא תתנהל בשותפות כאשר כל אחד לוקח חלק:  מי לקניות לסופרמרקט הקרוב?  מי מכין ארוחת ערב? מי דואג לקנות בגט  טרי לארוחת הבוקר? אפשר כמובן לצאת למסעדה הקרובה עם לא מתחשק להכין... בדרך כלל רצוי לבלות את הלילה הראשון במעגן הסירות של החברה, ולצאת לשייט למחרת בבוקר.
הפלגה טובה ומהנה...

 

עוד מאמרים בנושא: שיט, ניווט ואתרים מעניינים

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר