חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


ספריית מאמרי שיט

 
נושאי המאמרים : מרינות, נמלים ומעגנים
 

מה עושים נגד התרנים הרעשניים ?

 

מאת: גדעון שמואלי - צ'ונלה

המעלנים וכבלי החשמל העוברים לאורך חללו הפנימי של התורן, מכים בשעת טלטולים על דפנות התורן וגורמים לרעשים בלתי נעימים בסביבה ובמיוחד בתוך הספינה.

את התופעה ניתן למנוע מראש על ידי העברת הקוים בתוך מובילים מתאימים. כמובן פתרון זה מעשי רק בשעת בניית או רכישת התורן ולא לגבי תורן שכבר קיים.

פתרון חלקי לבעיה עשוי להיות על ידי מתיחת המעלנים והכבלים (במידת האפשר) בכך לצמצם את התנודות, דבר שעשוי לגרום להשתקת הרעשים במידה מסוימת.

הפתרון האולטימטיבי הוא מלוי חלל התורן בקצף פלסטי (פוליאוריטן דו-רכיבי התופח להפליא). ניתן למלא את כל החלל או רק מספר נקודות חדירה לאורכו. כל זאת בתנאי שמילוי זה לא יפריע לפעולת המעלנים.

מעלנים מחוץ לתורן !
בהזדמנות זאת כדאי להתייחס גם "לתזמורת המעלנים" שקיימת בכל מרינה עם התגברות הרוח. "תזמורת" זאת נוצרת מדפיקת מעלנים משוחררים על גבי התרנים. פרט לרעש הלא נעים שהדבר גורם, כדאי לדעת שגם נגרם נזק משמעותי לתורן ובמיוחד לציפוי האלומניום. כדי למנוע את הרעש והנזק - מומלץ להרחיק ולקשור את המעלנים במרחק מה מהתורן במיוחד בזמן סערה כאשר נושבות רוחות חזקות.

 

עוד מאמרים בנושא: מרינות, נמלים ומעגנים

 
 
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר