חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


חדשות והודעות

 

להפעיל יאכטה ולשייט בעולם-בכסא גלגלים!

הרעיון של יאכטה מיוחדת לאדם בכסא גלגלים נולד אצל אודי גזית לאחר שניפגע בתאונת דרכים והפך למשותק בשתי רגליו. למרות הכל אודי לא רצה לוותר על החלום והתשוקה הגדולה שלו - השייט.

אודי החליט לקחת יוזמה ייחודית, לעצב, לתכנן ולבנות יאכטה מיוחדת שתאפשר לו את השייט והתפעול בכוחות עצמו, אפילו בהפלגת יחיד, עם כי חברים לשייט ביאכטה הנוחה מעולם לא חסרו.
התכנון היה, מיוחד וחדשני שלא היה כדוגמתו בעולם. הרעיון היה שכל מרכזי השליטה, הניווט, התפעול והבקרה, כולל הטיפול במנוע והמערכות, יתאפשרו, לאדם בכיסא גלגלים, באופן עצמאי ובביטחון מרבי. ואכן, לאחר תכנון קפדני שנימשך כשנתיים ביחד עם חבר מהנדס ובניה של שנה, ניבנתה היאכטה המיוחדת בשם "אורי" במספנת Damstra בהולנד.
 
הרעיון והחלום של אדי הפך למציאות! יאכטה בטוחה לשייט בכל מזג אויר ונוחה למגורים. הסיפון העליון שהינו מפלס ישר ואחיד המאפשר תנוע חופשית בכיסא גלגלים וגישה נוחה אל כל מערכות הנהיגה, והניווט. תפעול המפרשים נעשית ע"י מערכת כננות חשמליות שממוקמת בקרבת ההגה וכסא הנהיגה ומאפשרים שליטה מלאה של כיוון המפרשים, כולל: פריסה צימצום וכיפול המפרשים. בסיפון העליון נימצא גם הסלון, פינת האוכל, והמטבחון עם כל הציוד והכלים לבישול והכנת מזון. עיצוב ייחודי זה עושה את החיים נוחים ונעימים תוך כדי שיט או בעת העגינה במרינות או במפרצים יפים.
 
מעלית הידראולית מאפשרת לעבור מן המפלס העליון אל המפלס התחתון שם ממוקם חדר המנועים.
בחדר המכונות ישנו די מרחב להקיף את כל המנוע את עם כיסא הגלגלים ולטפל בכל הדרוש לתחזוקת המנוע והמערכות המכניות של היאכטה. בסיפון התחתון נמצאים גם תאי השינה. חדר השינה של הבעלים (owners cabin) מרווח במיוחד וכולל נוחיות ומקלחת בעלי מרחב מתאים לתנועה בכיסא גלגלים שנותנים את הנוחיות המרבית למנוחה טובה בעגינה וגם בזמן הפלגה. 

אודי מפליג ב"אורי" בכל קיץ מאז שהוא בנה אותו, בשנת 1993. אנשים תמיד נדהמים לראות איך תכנון פשוט ומבריק יכול לעשות את חלום ההפלגה בכסא גלגלים למציאותי.

מבחינת מבנה היאכטה הרוחב והמשקל היאכטה "אורי" בנויים במיוחד כדי להעניק את היציבות הדרושה לאדם בכיסא גלגלים.  עיצוב זה הופך את ההפלגה לחוויה חלקה ונעימה. במיוחד, כאשר הרוח מתאימה ה"אורי" הופכת ליאכטה מפרש מדהימה וחזקה. אודי הקפיד לשמור על רמת תחזוקה גבוהה ביותר, אשר מעניקה תחושת ביטחון בעת ​​ההפלגה ובמיוחד בים סוער. אורי הפליג ונהנה במשך 18 שנה עם היאכטה בכל מרחבי הים. מהולנד בים הצפוני, האוקיינוס האטלנטי לאנגליה, בים סוף והפלגות רבות לאורך שנים בים התיכון. 
 
בימים אלו, אודי מעוניין למכור את היאכטה האהובה שלו .זוהי הזדמנות ייחודית ונדירה לאדם המתאים להמשיך את חלום ההפלגות והשייט של אודי. תמונות ניפלאות מההפלגות ופרטים טכניים של היאכטה ניתן לראות באתר: www.wheelchairsailing.com 
הביאה לדפוס מיכל לושי, ידידה של עודי גזית. הנציג בישראל לקבלת פרטים מלאים: מיקי גל "סוס ים"
Phone: 054-4590915    miki@sea-horse.co.il
 
 
 
 


29/8/2011

חזרה | לאינדקס חדשות שיט | לארכיון חדשות השיט

 
   
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר