חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


חדשות והודעות

 

בקיץ נשוב ונפליג לתורכיה!

 כידוע חופי תורכיה היו היעד המועדף מספר אחד לשייטים הישראלים (ולא רק לשייטים הישראלים..!)

  החופים הדרומיים בעלי ייחוד בנופים היפים, הצמחייה הירוקה שמגיע ממש עד קו המים, מפרצים מוגנים ונוחים לעגינה, כפרים ציוריים ואתרי נופש ומרינות לאורך החוף כל אלו אין להם תחליף!

 בשנה באחרונה לאור המצב הפוליטי / מדיני הדירו השייטים הישראליים את ספינותיהם מחופים נפלאים אלו. ככל שהזמן עובר אנחנו לומדים שאין כל קשר בין ההצהרות הפוליטיות של ראש ממשלת תורכיה ארדואן ובין המצב המעשי בשטח. אירועי ספורט של קבוצות ישראליות ומופעי תרבות של אמנים ישראליים זוכים לאהדה ציבורית התקיימו ללא כל בעיות, וזוכו להצלחה רבה.
 
עם ביקורה של השייטת הבינלאומית בהשתתפות 51 יאכטות מ- 17 לאומים שונים, בחודש יוני השנה במסגרת משט ה- EMYR התורכי שמתקיימת מזה יותר 25 שנים בארגונו של חסן קצ'מז  שנוכח באופן אישי בכל השיוטים והביקורים בישראל. חסן קצ'מז הינו יזם ובונה  המרינות ודמות מרכזית בתחום התיירות והשייט בתורכיה. בשיחות עם חסן הוא עודד את כל השייטים להמשיך לבוא ולהפליג בחופים הנפלאים של ארצו - ללא כל חשש ומתוך בטחון שיתקבלו בברכה ובאהדה.
 
לאחרונה אף נפתחה מרינה חדשה ומודרנית בעיר התיירות הדרומית אלניה. ראה קישור להלן:
גם המרינה הזאת ביוזמתו והנהלתו של ידידינו חסן קצ'מז. המרינה באלניה מהווה ממש גשר בין ישראל - קפריסין - ותורכיה, בהיותה הקרובה ביותר בין האי קפריסין, לחוף התורכי מרחק הפלגה של 90 מייל בלבד. זהו "שער כניסה" חשוב ונוח להפלגה לאורך החופי היפים של תורכיה.
 
למרות המצב הלא נעים שחשנו השנה, שייטים לא מעטים הפליגו לאורך חופי תורכיה. מאלו שאכן היו שם שמענו דיווחים טובים וחיוביים מצד ההנהלות וצוותי המרינות ובמגע בין האוכלוסייה בסביבה בה עולם השייט נמצא. יש להניח  שיעדי ההפלגה לתורכיה יחזרו להיות פופולריים גם בעתיד כפי היו בעבר.
 


10/10/2011

חזרה | לאינדקס חדשות שיט | לארכיון חדשות השיט

 
   
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר