חדשות שיט - עמוד הבית
Switch Language to English מודעות לוח - יאכטות - אפשרויות פרסום ספריית מאמרים בנושא שיט הפניית שאלות למומחי שיט אינדקס אתרי השיט של ישראל ואתרי שיט עולמיים מזג אויר במזרח הים התיכון מרינות במזרח הים התיכון אינדקס מקצועות השיט פורום שיט וימאות


חדשות והודעות

 

שובר הגלים המחודש של מרינה תל אביב - עושה את העבודה!

 מרינה תל אביב מחזיקה מעמד יפה בסערות הגדולות שפוקדות את חופי הארץ בימים אלו. עבודות העיבוי של שוברי הגלים המערבי והצפוני, אכן הוכיחו את עצמם! מרינה תל אביב כיום בטוחה יותר מאשר בכל שנות קיומה.

 
בסערות החורף בשנים הקודמות הגלים הגדולים תמיד התפרצו מעל השובר וגרמו ל"ים גלי" בתוך המרינה, דבר שסיכן את הספינות וגרם לנזקים. במיוחד זכורה הסערה הגדולה של נובמבר שנת 2010, כאשר הסערה בעוצמה גדולה ששולבה עם גאות מיוחדת, גרמה לנזקים גדולים לאורך חופי ישראל ובכל המרינות והנמלים. מרינה תל אביב הוצפה, המזחים הצפים עלו לגובה מעל 2 מטר, בחלק מהמקומות אף התפרצו מעל עמודי העגינה, ויציבות המזחים הייתה בסכנה!!! והמים אף חדרו למבנה בניין המרינה ולעסקים בצד הצפוני וגרמו לנזקים גדולים.  
 
השנה בחורף 2011-2012 המצב שונה לחלוטין. עבודות העיבוי של השובר המערבי שהחלו בספטמבר 2011 עוצרות את התפרצות הגלים מעל שובר הגלים המערבי. בסערות הגדולות שפוקדות את חופי ישראל בחודש ינואר ופברואר, עם רוחות של 50 קשר ויותר וגלים של 5-6  מטר.  בריכת המרינה שקטה יחסית. מרינה תל אביב בטוחה הרבה יותר. 


29/2/2012

חזרה | לאינדקס חדשות שיט | לארכיון חדשות השיט

 
   
כל הזכויות שמורות לחדשות שיט © sailing-news.co.il וובמאסטר | מודעות לוח | אתרי שיט | פרסום באתר